Evel Douro Red

Evel Douro Red

Evel Douro Red
Kraj / Region: Portugalia / Douro
Kod produktu: 11005
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 39 PLN
Ilość:        

Wina Evel od Real Companhia Velha od lat cieszą się doskonałą renomą wśród win w klasycznym stylu. Są one wytwarzane w winnicach należących do firmy, znajdujących się w okolicach Pinhão i São João da Pesqueira. To właśnie tutaj uprawiane są najdoskonalsze portugalskie czerwone szczepy winorośli, z których powstają wina kupażowe o wyróżniającym się charakterze.

 

Fermentacja i maceracja odbywają się w stalowych tankach, w kontrolowanej temperaturze. Następnie wino dojrzewa przez 8 miesięcy w dębowych beczkach, w idealnych, naturalnych warunkach. Młode, jasne wino w głębokim rubinowym kolorze z fioletowymi przebłyskami. Intensywny aromat dojrzałych czerwonych owoców i zielonego tytoniu harmonijnie komponuje się z wanilią będącą rezultatem dojrzewania w dębowej beczce. Jest to wino o średnim ciele, miękkich taninach i subtelnym wpływie dębu. Jest bardzo okrągłe, przyjemne, o dobrej strukturze i wyrazistym finiszu.

 

Wino już teraz gotowe jest do picia, ale może dojrzewać kilka lat w butelce. Doskonale pasuje do mięs, makaronów i serów. Temperatura serwowania: 18 º C.

 

Kolor: Czerwone
Smak: Wytrawne
Szczep: bd.
Pojemność: 0,75 l
Alkohol: 13,5%

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:
Sklep na bazie OpenCart
F.H.U NOVUM KRZYSZTOF PORĘBA © 2021