Grandjo

Grandjo

Grandjo
Kraj / Region: Portugalia / Douro
Kod produktu: 11018
Dostępność: W magazynie
Cena brutto: 39 PLN
Ilość:        

Winnica Quinta do Casal da Granja znajduje się na płaskowyżu, w którego centrum leży mała miejscowość Granja de Alijó. Tereny winnicy to ok. 168 hektarów wystawionych na chłodne i orzeźwiające powiewy wiatru, dające białym szczepom optymalne warunki rozwoju. Nazwa marki Grandjó to połączenie dwóch elementów nazwy miejscowości, z okolic której pochodzą winogrona. Płaskowyż słynie z uprawy szczepu Moscatel Galego, inaczej zwanego Moscat à Petit-Grains, będącego podstawą kompozycji wina Grandjó. Niedawno do kompozycji tej dodano Gewurztraminer, co znacznie wzmocniło aromat, rozwinęło strukturę i zwiększyło delikatną kwasowość tego wina.

Winogrona tłoczone są w prasie pneumatycznej, a fermentacja zachodzi w stalowych tankach, w kontrolowanej temperaturze. Cukier wytrąca się w sposób naturalny, gdy temperatura zostaje znacznie obniżona. Wino nie jest starzone w beczkach, w 100% leżakuje w stalowych tankach, aż do momentu butelkowania. Czyste i jasne wino w cytrynowym kolorze, bogate w aromaty kwiatowe i nuty owoców tropikalnych. Aromat rozwija się w stronę soczystej owocowości. Słodycz bardzo subtelna. Żywotna, bardzo energetyzująca kwasowość prowadzi do odświeżającego finiszu.

Doskonałe, półsłodkie wino na każdą okazję. Idealnie komponuje się z sałatkami, potrawami ostrymi oraz potrawami kuchni chińskiej. Temperatura serwowania: 8ºC do 10ºC.


Kolor: Białe
Smak: Półwytrawne
Alkohol: 14%
Pojemność: 0,75 l
Szczep: Moscatel Galego

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:
Sklep na bazie OpenCart
F.H.U NOVUM KRZYSZTOF PORĘBA © 2021